Couch Surfing Amerikoje

Ar jau esate Couch Surfing narys?

Teko nemžai couch-surfinti t.y. ieškoti nemokamos nakvynės pas žmones jau daug kur Europoje. Labai norėjau išbandyti tai ir Amerikoje. Praitais metais apsistojome vieną dieną pas nuostabų žmogų Rėjų, kuris gyveno miestelyje, kuriame turėjome dirbti visą vasarą. Jis pasitiko mus vidurį nakties ir įsileido į savo jaukius namus. Kitą ryta pasitiko mus su gardžias pusryčiais, kartu su sūnėnu padėjo ieškant nuosavo būsto,palydėjo pas darbdavį. Gailo jog niekada nebeteks Rėjau pavaišinti žadėtu pyragu.

Šiais metais teko couch surfinti gerokai daugiau. Nors buvome keturiese- problemų surasti nakvynę tikrai nebuvo. New York apsistojome dviese su draugu Staten Island saloje. Nors žmogus buvo kiek keistokas, žaidė su mumis “surask mano namus su atidarytomis durmis” žaidimą, gyveno ne itin netvarkingame bute (apie šaldytuvą norisi pamiršti), bet… Ne viskas rožėmis klota :) Paryčiais gyvi sveiki iškeliavome toliau laimės ieškoti.

Kai prie mūsų Los Angele prisijungė dar du draugai, viso keturiese gyvenome dar pas penkis couch surferius.Ir vieną naktį praleidome pas mano klasiokę Liną. Pirmoji nemokama nakvynė buvo viename kempinge, į kurį naktį įsibrovėme savavališkai. Bet mes nekalti- nedirbo, o nakvynės keliautojams reikėjo. Pirmasis žmogus, pas kurį apsistojome buvo Peter iš Santa Fe, New Mexico. Menininkas ir itin protingas žmogus. Daug žino, daug matė ir turėjo daug ką papasakoti. Patarė mums dėl tolesnio kelionės maršruto ir net davė kelionės atlasą, kurį netyčia palikome Salt Lake City pas kitą couch surferį.

Tuomet mūsų kelias vingiavo į Texas, kur apsistojome pas moksleivę. Keistoka. Daugiau bendravome su jos mama. Itin katalikiška šeima su labai daug kryžių. Mama taip pat patarė dėl tolimesnių kelionės planų ir kitą rytą išsiruošėme į Colorado Springs. Turėjome net kelis pasirinkimus pas ką pasistoti. Dan mums pažadėjo visą apatinį aukštą su skalbykla! Nors neturėjo nei vieno atsiliepimo, nusprendėme suteikti žmogui šansą :} Pas jį apsistojome net dvi naktis. Pasitiko mus su lietuvišku užrašu ant durų, naujutėliais pledais ir gardžiu maistu. Buvo panašu lyg jie vienas su kitu konkuruoja dėl geriausio įvertinimo.

Po Colorado, visą dieną keliavome iki Salt Lake City, kur apsistojome pas jauną vaikiną. Jaunas, bet jau sugeba save pilnai išlaikyti: turi namą, automobilį ir žinoma gerą darbą. Teisingai pasirinko studijas žmogus. Ėjome kartu į koncertą. Pas jį taip pat apsistojome dvi naktis. Čia pasirodo ir palikome savo kelių atlasą, kuris vėliau mums būtų dar visai pravertęs. Tuomet tarpinė stotelė iki Californijos buvo Reno, Nevada. Girdėjome, jog tai mažasis Las Vegas, tačiau tiek mes jo ir tematėm. Šis miestas buvo gausiausias couch surferiais- turėjome net tris pasirinkimus. Ir pasirinkau keistą šeimynėlę, pas kurią jautėmės labai nejaukiai. Na bet kitą rytą sveiki gyvi pajudėjome link Kalifornijos. Paskutinė nakvynė išvengiant hostelių ir kampingų- pas mano klasiokę.

Keliauti po Ameriką išties smagu, visur gali pasijausti kaip namuose. Dienai ar dviems, bet vis tiek namuose. Dabar jau turime draugų ir Amerikoje. Nesuprantu kodėl CouchSurfing.com rodo jog tik 35 mano facebook draugai yra šios bendruomenės nariai. Reikia gal garsiau skleisti žinią?

3 Comments

  1. Dėkui Rosita už palaikymą :) Iš tikro yra daug ką papasakoti, bet galvoju ar bus kam nors įdomu :) Žiurėsim kaip nuotaika bus. Šiandien buvo nuotaika, kad reikia būtinai ką nors apie Ameriką parašyti :) Aš nuotaikos žmogus :D

    Reply

Leave a Comment.